Pumptrack v Modřanech

Publikováno: 26. 11. 2015, Autor: Administrátor

Na podnět žáka naší školy vznikne v Modřanech pumptracková dráha. 

Všechno začalo jedním docela obyčejným e-mailem. Dotazem, zda by se několik žáků naší školy nechtělo zúčastnit Fóra udržitelného rozvoje 2015 Prahy 12. 


A jak to bylo dál? Kdo by o úspěchu mohl informovat lépe než sám Matyáš z 8.A.

Na školní žákovské radě mě pan ředitel poprosil, jestli bych se se svým spolužákem nezúčastnil Fóra udržitelného rozvoje pro občany Prahy 12, na kterém se řeší problémy naší městské části a navrhují nápady, které by občané Modřan chtěli realizovat. V první chvíli jsem na tuto akci moc nechtěl, protože jsem měl v tu dobu trénink, ale řekl jsem si, že když jsem to slíbíl, tak to dodržím. Když jsem přišel do místnosti, kde akce probíhala, tak mě uvaděč usadil ke stolu mladých, a já s mým kamarádem jen poslouchal návrhy žáků ze ZŠ Angel, ale když na mě přišlo slovo, tak jsem navrhl cyklistickou trať - pumptrack, která je nejen na kola, ale také na longboard, skateboard, koloběžky a in-line brusle. Pumptrack je vlasně trať s boulemi a klopenými zatáčkami. Když uplynula doba vznášení návrhů, tak každý ze zůčastněných měl dva hlasy, které mohl použít na návrhy u našeho stolu. U stolu mladých jako první a hlavní návrh uspěl právě ten můj, který získal 8 bodů. Po hlasování u stolů se návrhy, které vyhráli přednášeli před všemi zúčastněnými a Ti pak mohli znovu dvěma hlasy rozhodnout, který návrh budou podporovat. Do finále se dostaly návrhy jako například domov důchodců, parkovací dům, jiné autobusové spoje a tak dále. S mým návrhem, kterému ve finálovém kole dali lidé 18 hlasů, jsem definitivně vyhrál, ale bylo to těsné o 1 bod s druhým místem.

Po skončení akce jsem zašel za panem Zbyňkem Boublíkem, který je zástupcem starostky, a promluvil si s ním o tom, že bych chtěl svůj projekt dokončit a ne na něj jen tak zapomenout, když už vyhrál. Pan Boublík si spolu s radní Lenkou Vedralovou znovu poslechli, jak bych si to představoval, a dali mi na sebe kontakt s tím, že se jim mám v příštím týdnu ozvat a dáme si schůzku, kde celý navrh znovu odprezentuji.

V pondělí 9.11. jsem panu Boublíkovi zavolal a domluvili jsme si schůzku na pátek. Připravil jsem si prezentaci, ve které byly všechny důležité informace ohledně cyklistické tratě, abych byl připravený. Ve škole jsem si domluvil doprovod zástupkyně ředitele paní Veselíkové.

Dnes jsme ve 12:00 přišli na radnici. Schůzka probíhala v zasedací místnosti, kam přisel pan Boublík s paní Vedralovou a jeden pán, který zapisoval průběh schůzky a informace ohledně trati. Nejdřív jsem byl ze schůzky dost nervozní, ale potom to ze mne opadlo a snad jsem tam řekl vše správně. Radním se nápad líbil a říkali, že se ho budou snažit zrealizovat, aby starší děti měly na našem sídlišti nějakou zábavu. Po čtyřiceti minutách schůzka skončila a já spokojeně s paní učitelkou Veselíkovou odešel zpět do školy. Myslím, že to celé nedopadlo vůbec špatně, spíš velmi dobře a doufám, že se můj nápad zrealizuje, a jak říkala paní Vedralová:,,Když nám nikdo nebude dělat problémy, tak v létě byste mohli jezdit.''

Matyáš Kulich

Jak je vidět z přiložených ukázek prezentace, Matyáš se na jednání opravdu dobře připravil. Nejen, že představil pumptrack, ale zjistil i kolik by přibližně stála jeho výstavba a našel i vhodné místo, kde by se dráha dala postavit. V neposlední řadě uvedl i výhody, jaké může dráha přinést.

Jsme rádi, že Matyáš svůj zajímavý nápad nenechal zapadnout a že podnikl další kroky, které určitě napomohou k tomu, abyste si brzy v Modřanech zapumpovali :-)