2.A na návštěvě Fyziokliniky Chodov

Publikováno: 27. 1. 2019, Autor: Kateřina Žežulková

Ve čtvrtek 17. ledna se druháčci vypravili na pražský Chodov navštívit Fyziokliniku, aby se dozvěděli něco o svém těle a o tom, jak funguje.


Celou edukativní exkurzí je provázela vedoucí fyzioterapeutka kliniky Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT., která měla s sebou i svého canisterapeutického pejska.

Přímo samy na sobě si děti vyzkoušely, jak kosti, vazy, kloubní pouzdra a svaly v lidském těle vypadají a jak se tkáně pohybují. Děti viděly peristaltiku střev nebo pohyb srdečního svalu. K zobrazení použily diagnostický ultrazvuk, který není invazivní.  Ovládání ultrazvuku děti nesmírně bavilo a všechny chtěly vědět, jak vypadá uvnitř zrovna jejich koleno, nebo co se jim děje v břiše. Děti se také dozvěděly spoustu užitečných informací a poznatků o lidském těle, jeho stavbě, vývoji a růstu kostí a fungování těla prostřednictvím různých připravených materiálů a pomůcek. Nejvíc se dětem líbila kostra člověka, kterou si dokonale osahaly a prohlédly. Dozvěděly se i to, co se děje v těle, když si něco zlomíme a jak se zlomenina může zhojit.
Dětem se výlet líbil, ale hlavně je donutil zamyslet se nad tím, jak se ke svému tělu chovat, aby dlouho vydrželo :-).