Čarodějnický seminář 2023

Publikováno: 27. 4. 2023, Autor: Marcela Lazurková

V pondělí 24. dubna se sešli na semináři v Badatelské zahradě čarodějnice a čarodějové.


A bylo jich opravdu hodně. Všichni malí čarodějové a čarodějničky chtěli umět ten pravý čarodějnický taneček. Velké čarodějnice a velcí čarodějové fotografovali a taneček natáčeli. Do poznávačky čarodějnických mazlíčků se zapojili všichni, navzájem si pomáhali. Seznámili se s Obojživelníkem roku 2023 skokanem hnědým a Plazem roku 2023 ještěrkou zední. V tvořivé dílně si čarodějnice a čarodějové vyrobili krásné čarodějnické náramky. Pod vedením čaroděje Pavla si připravili hady a na ohni upekli. Samozřejmě se opékaly i buřtíky.

Velký zájem byl o čarodějnický bar. Čarodějnici Kačce přišla pomoc maminka čarodějnice Lucie. Obsloužit 106 malých čarodějů a čarodějnic bylo opravdu náročné. A co se nalévalo? Největší zájem byl o Dračí krev. Dalšími oblíbenými nápoji byly Liščí chlupy, Elixír krásy a Žabí sliny. K jídlu se podávali červi a myši.

Seminář byl pro účastníky přínosný :-). Dozvěděli se zajímavosti o obojživelnících a plazech, naučili se nový tanec. Při tvoření si zopakovali písmenka, pracovali totiž samostatně podle návodu. Ochutnali čarodějnického hada a nové lektvary.

Všem čarodějnicím a čarodějům 30. dubna přejeme ŠŤASTNÝ LET!