Dětský fotbalový pohár 2019 - základní kolo

Publikováno: 19. 2. 2019, Autor: Lukáš Vlček

6. a 7.února se naše škola zúčastnila Dětského fotbalového poháru. A jak to dopadlo?


6.února se na úvodní zahájení dostavilo 8 týmů ze 6 škol. Ve skupině A dominovala naše škola a bez jediné inkasované branky jsme postoupili do semifinále. Společně s naší školou se radovali z postupu chlapci z Deutsche Schule Prag.

Ve skupině B všechny zápasy vyhrála ZŠ Burešova, kterou do semifinále doprovodili hráči ze ZŠ Litvínovské, ale pouze jen díky lepšímu skóre před Park Lane International School. 

V semifinále jsme byli papírovým favoritem. Tuto skutečnost jsme potvrdili a zvítězili v poměru 3:0. Druhé semifinále bylo dramatičtější... Po bezbrankové remíze přišly na řadu pokutové kopy. V nich byli přesnější fotbalisté ze ZŠ Burešova, na které čekalo velké finále. I v něm však žáci naší školy úřadovali a žádné drama nepřipustili. Opět zvítězili 3:0 a mohli se radovat z prvenství na turnaji a postupu do semifinálových kol. Celý turnaj jsme vyhráli bez inkasovaného gólu s celkovým skóre 26:0.

Hned další den se ve stejné hale konalo již 9.základní kolo Dětského poháru. Dostavilo se 7 týmů, které se utkaly v jedné skupině každý s každým. Naše škola, ZŠ Drtinova a ZŠ Perunova přivedly na turnaj po dvou týmech, jeden tým dorazil ze ZŠ Chodovické.

Postupem času s rostoucím počtem odehraných zápasů se začala situace v bojích pořádně zamotávat. Na titul a postupové místo si brousily zuby hned 4 týmy. Nakonec turnaj zvítězila ZŠ Chodovická, stříbrnou pozici obsadili chlapci ze ZŠ Drtinova 1. Naši fotbalisté obsadili 3. a 6. příčku.