Dopisy dětí ze 4.A

Publikováno: 26. 4. 2021, Autor: Kateřina Žežulková

Jedním z úkolů v době zavřených škol  bylo pro naši 4.A napsat dopis.


Děti mohly psát, komu chtěly a o čem chtěly. Jejich fantazie neznala mezí. Velká většina dopisů se moc povedla a některé dobře ilustrují dětské pocity v době izolace od kamarádů a školy. Začtěte se do některých z nich.

Milá babičko Jiřinko,
předem mého dopisu tě zdravím tam, kde se prý všem daří nejlépe a kde se všichni známí jednoho dne setkají.Pamatuji si tě jako hodnou, pracovitou babičku, která měla vždy vřelou náruč a teplou buchtu na stole.
Ty si mě pamatuješ jako malé zlobivé pískle, které ti občas pilo krev. Třeba když jsem ti rozbila tvoje vzácné skleničky.
Naposledy když jsem tě viděla, tak jsi ležela v nemocnici. Nedošlo mi, že jsem ti svou přítomností zlepšila náladu. Znám tě také z maminčina vyprávění a vždy si říkám, že takovou hezkou babičku bych taky chtěla.
Babi, pozdravuj dědu a Mikyho. 
Pusu posílá Sofinka

Ahoj Adame,
jak se máš? Baví tě ta karanténa? Mě teda ne. Nechceš si někdy vyrazit? Zahrajeme si někdy Brawl stars?
Těšíš se na školu? Já hrozně!
Půjdem zase někdy k nám na trampošku? Chceš, aby skončil covid 19?
Baví tě vlastivěda? Mě ano.
Ahoj Kája

Milý dědečku,
píšu ti, protože jsme se dlouho neviděli. A přeji ti hodně zdraví a štěstí. Těším se, až tahle pandemie skončí, abychom tě zase mohli navštívit.
My se tady máme dobře. Já i brácha máme online výuku. Já se narozdíl od bráchy do školy těším. Doufám, že to bude co nejdřív.
Tvůj vnuk Ryan

Vážená paní Chřipko,
je mi moc líto, že vás doběhl ten covid 19. Chápu, že musíte být opravdu moc smutná. Já jsem taky smutná.
Doufám, že ten covid už přestane, protože je fakt protivný. Nemám ho ráda - vlastně se mi hnusí. Vy jste o mnoho lepší (protože jsem vás nikdy nechytila). Opravdu jste byla lepší vy. Aspoň tady bylo víc vůní. Ach ano - ta vůně. Nikdo nenosil roušku nebo respirátor.
S pozdravem vaše Rozi

Milá babičko,
těším se, až tě znovu uvidím. Teď to bohužel nejde kvůli covidu.
Jak se máš? Já docela dobře. S klukama chodíme ven a jezdíme na koloběžkách. Rád se v pokojíčku dívám na televizi. Online výuka je dost šílená.V Praze je hodně sluníčko.
A co děláš ty? Rodiče mi dali do pokoje křeslo a je super!
Moc tě zdravím. Adam

Vážený pane Zdraví,
nevím, jestli to ode mě není moc troufalé, ale píšu vám, abyste se vzmužil a vzchopil a konečně nakopnul do zadku ten hrozný koronavirus. Prosím vás, ať vstanete z gauče a postříkáte ho třeba dezinfekcí nebo něco takového.
Doufám, že se máte dobře. Já se teď mám dobře, i když mi na půlce tohoto dopisu leží kocour.
Hrozně mi vadí, že nemůžeme chodit do školy. Ale výhoda je v tom, že si můžu přispat.
Doufám, že koronavirus už brzy skončí a že vy nám s tím pomůžete. Nejhorší je, že už je hrozně moc nakažených. Doufám, že nám přijdete na pomoc.
Moc vás zdravím. Klárka Sokolová

Vážená paní učitelko,
děkuji, že pro nás vymýšlíte aktivity atd.Vím, že je to těžké, ale vy to zvládáte na jedničku. Výuka je pro mě akorát a učení taky. Výuka mě i docela baví. Raději bych byl ve škole, ale co se dá dělat.
Máte se dobře? Já ano a doufám, že vy taky.
Pozdravujte všechny včetně Toníka a vyřiďte mu, že na něj myslím a ať se mu uzdraví noha.
Doufám, že se brzy všichni uvidíme ve škole. Přeju vám pevné zdraví a ať se vám covid vyhýbá.
S pozdravem David

Ahoj Pepo,
jsem moc rád, že spolu hrajeme. Je to zábava a sranda. Baví mě, když se dostaneme do nového kola a musíme přemýšlet, jak to udělat, abychom vyhráli. Je to super.
Čau Honzík
PS: Těším se, až se uvidíme na návštěvě u nás na zahradě.

Milá paní učitelko,
jak se máte? Já se mám dobře, doma je to fajn, ale už je to dlouhé. Myslíte si, že se ještě v tomhle školním roce vrátíme do školy? Přála bych si to.Hlavně aby covid 19 postupně vymizel a my jsme začali opět normálně žít. Ale to asi ještě chvíli potrvá. Jsem z toho smutná.
Stýská se mi a moc mi chybí babička ze Slovenska. Ale i všichni ostatní. Byla jsem tam naposledy v létě. Moc si přeju, abych tam mohla jet na letní prázdniny. Pro všechny mám připravené dárky.
Co děláte ve volném čase? Mně někdy ten den tak rychle uteče a jindy bych se ukousala nudou. Jsem ráda, když jsme všichni spolu doma a hrajeme různé společenské hry. U toho je vždycky sranda.
Taky se těším na jaro a sluníčko a že bude zase dobře.
Moc se těším i na Vás. Mějte se hezky a přeji Vám hlavně hodně zdraví.
S pozdravem Nela Kondelíková

Ahoj Tomáši.
Jmenuji se Jonáš Bohman a je mi 10 let. Jsem tvůj velký fanoušek a hraju basket už čtyři roky za tým USK. Obdivuju tě za to, jak ses dostal do NBA a je mým velkým snem se tam dostat taky.
Zajímalo by mě, jak trénuješ, abych se mohl inspirovat a přiblížit se ke svému snu. Chtěl bych vědět, co děláš ve volném čase, když netrénuješ. Těším se na tvoji odpověď a doufám, že se setkáme jednou osobně.
S úctou Jonáš

Milá Rózi,
chtěla bych Ti napsat pár řádků. Jsem moc ráda, že za mnou jezdíš a trénuješ mě na Nerouškovi. I když mi vše často nejde, jak bych si představovala, díky za Tvou trpělivost. Už se nemůžu dočkat, až společně vyjedeme na závody - hlavně skoky.
Mám připravenou novou podsedlovou dečku a čabraku, tak nám to bude slušet. A v létě se už moc těším na MČR v drezuře pony. Musíme ještě pořádně potrénovat tu Z5, která je pro mě nejtěžší. Hlavně ty kontracvaly. Akorát nevím, jak Nerouška přinutit, aby chodil na přilnutí a nezvedal hlavu.
My to spolu zvládneme! Dáme do toho všechno a někdy i ty slzy.
Jsi ta nejlepší trenérka a mám tě strašně moc ráda.
Tvoje Liduška