Florbal Club Cup, I. ročník

Publikováno: 02. 5. 2017, Autor: Kamila Šimberská

V neděli 30.4. 2017 ožila velká tělocvična v ZŠ Na Beránku florbalovou akcí, kterou pořádal Michal Hammer, vedoucí kroužku Florbal s Michalem. Turnaje se zúčastnilo téměř 30 dětí z kroužku, který pořádá Montessori cesta. Do kroužku chodí děti z celé školy. A všichni si společně či proti sobě zahráli opravdu parádně!


Na turnaji vládla téměř profesionální atmosféra. Hudba z reproduktoru vyplňovala přestávky, informace organizátoři předávali za pomoci mikrofonu, světelná obrazovka se skóre dodávala akci na důležitosti a poháry s diplomy pro zúčastněné týmy celý den završily. Nálada byla skvělá, přesto na slzy a protesty také došlo. Děti přišli podpořit jejich rodiče, kteří hlasitě fandili, individuálně podporovali nebo jen tak drželi pěsti a se zatajeným dechem počítali skóre :-).

Turnaj společně s Michalem připravily florbalistky a loňské absolventky deváté třídy Montessori programu, které chodí 2x týdně s tréninkem florbalu Michalovi pomáhat. Holky také celý turnaj rozhodcovaly, zapisovaly skóre a obsluhovaly časomíru. Mimochodem, holky s florbalem, který teď už hrají závodně, začínaly před pár lety také v kroužku Na Beránku :-).

Všichni si užili sportovního zápalu, dobré nálady a přátelské atmosféry.

Návštěvníci i sportovci si mohli dokonce v bufetu koupit občerstvení v podobě párku v rohlíku, toustu, malinovky, čaje a kávy. Bufet připravily děti z 8. ročníku Montessori programu.

Není to krásné, když se i uprostřed volných dní dokážeme sejít a společně si zasportovat, popovídat si a fandit dětem ve sportovním zapálení...?

Foto