Mezinárodní den popcornu

Publikováno: 22. 1. 2024, Autor: Marcela Lazurková

Děti z šedivé, modré a žluté družiny šly v pátek po vyučování do družinových tříd po vůni popcornu.


Na tento den se moc těšily a pilně se připravovaly několik dnů. Že se popcorn nakupuje v obchodě, to všichni víme. Ale odkud se tam dostane? Vyhledali jsme si informace a četli jsme si o popcornu.  Víme, že plodinu kukuřici, ze které se popcorn připravuje, pěstovali již asi před 9000 lety v Americe. Že na popcornu si pochutnávali už určitě před 5000 lety v Netopýří jeskyni v Novém Mexiku. Také víme, že stroj v dnešní době na přípravu popcornu se jmenuje popcornovač. A také víme, že nám popcorn moc chutná.

Děti sepsaly informace na plakát, namalovaly obrázky s kukuřicí a popcornem, skládaly krabičky na popcornovou pochoutku, vytvořily ozdoby z popcornu a žluťáci udělali krásné popcornové ovečky.

Mezinárodní den popcornu s námi přijela oslavit i Česká televize Déčko, pořad Zprávičky (vysílání ze dne 21.1.). Bylo to pro všechny nové poznání. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak se takový pořad natáčí. Některé aktivity jsme si zopakovali i vícekrát, aby kameraman měl ten nejhezčí záběr :-).

A jak tento den probíhal? Po vůni popcornu děti došly do družinové třídy, po obědě se sešly ve vyzdobené modré družině. Modračky dětem připomněly některé zajímavosti o popcornu. Pozorovali jsme přípravu popcornu v popcornovači a pak hurá na doplňování popcornové doplňovačky, za kterou jsme dostali krabičku plnou popcornu.

Krabička s popcornem byla opravdu zasloužená. Měli jsme ji pořád před očima. Ale některé záběry se musely natočit ještě jednou se správným „koukáním“ do kamery nebo vedle a bez přebretů :-).