Národní den žab

Publikováno: 17. 3. 2017, Autor: Marcela Lazurková

V pátek 10.3. byla v družině velká oslava. Děti ze šedivé, růžové, žluté a modré družiny slavily Národní den žab. Tento slavný den je 12.3. na sv. Řehoře, kdy čáp letí přes moře a žába hubu otevře. Ale 12.3. je v neděli a od pondělí jsou jarní prázdniny, proto jsme oslavovali s předstihem :).


Samozřejmě jsme se důkladně na oslavu připravili. Žabičky se malovaly, vystřihovaly, skládaly a pak se jimi vyzdobila třída. Na velké oslavě nemůže chybět dort – na naší oslavě DORTY. Podívejte se, jak se nám povedly. Ano, jsou žabí.
Kdo se ráno díval na televizi, věděl, že se bude NDŽ slavit u nás ve škole. Děti se dívaly a divily se, že to v televizi věděli. A jaké to překvapení!. Ten pán se objevil i se žabičkami u nás ve škole! V krátké prezentaci o žábách jsme se dozvěděli, kolik žije druhů žab v České republice, slyšeli jsme jejich krásné kvákání, viděli jsme krásné modré svatební šaty skokana ostronosého a seznámili jsme se s nejohroženější žábou České republiky.
Královně žabce jsme popřáli, aby se všem žábám dobře dařilo. Zatančili jsme si žabí taneček a pochutnali jsme si na žabích dortech.

Určitě nakreslíme nebo namalujeme blatnici skvrnitou, která byla vyhlášena Obojživelníkem roku 2017 a už se těšíme na oslavu příští rok.