Betlémy se nám moc líbily. V Modřanském betlémě jsme poznali stavby ze starých Modřan - kostel, zvonici. knihovnu, Viniční domek. V betlémě malovaném paní Kvěchovou byly darovníčky jenom děti. Zajímavý byl Junácký betlém.
Děti žlutého a modrého oddělení školní družiny připravily pro své rodiče, prarodiče, sourozence, …… malé vánoční vystoupení.
Kdo nestihl navštívit Vánoční výstavu, může si zajímavé práce dětí ŠD, MŠ Točná a MŠ Pertoldova prohlédnout na fotografiích.
Přijďte se podívat i vy na tuto krásnou výstavu. Výstavu „hlídají“ naši andělé, které jsme vyráběli v ranní školní družině.
Najdete tam i betlémy, které vytvořily a nakreslily děti z naší školy.
Srdečně všechny zveme na představení školní družiny Čertovská pohádka. Těšíme se na shledanou ve středu 9. prosince v divadelním sále ZŠ a MŠ Na Beránku.
V naší dílně tentokrát děti s dospěláky tvořily netradiční věnce. Jako přízdoba vedle sušených pomerančů a jablíček byly sušené švestky, rozinky a meruňky. Svíčky si děti také vytvořily samy. Podívejte se na jejich zajímavé adventní věnce.
V předvečer svátku svatého Martina se naše škola změnila ve školu pohádkovou. Na vrátnici putovníčky vítali královny, princezna a princ. Předali dětem pohádkové záznamníčky a ty se mohly se svým doprovodem vydat na dobrodružnou cestu pohádkami.
Byli jsme se podívat na Celopražské soutěžní výstavě drobného zvířectva v Modřanech. Děti výstava zaujala. Měly mnoho všetečných dotazů. Jak se zvířátka dopravují na výstavu, proč jsou na klecích lístky s body, …… Třeba výstavu navštívil budoucí významný chovatel a šlechtitel :-).
Povídali jsme si, vařili, pekli, …. a sušili jablka. Moc nám chutnala.
Viděli jste někdy letět 169 papírových draků najednou? 22. října na hřišti u naší školy vzlétlo 169 krásných draků za velké pomoci 169 ještě krásnějších dráčat.
Na začátku bylo velké pracovní nasazení. Odměnou byla krásná podzimní dekorace. Podívejte se :-).
Děkujeme všem malým delegátům, našim dětem ze školní družiny, za krásné fotografie z jejich cest. Dospělákům děkujeme za pořízení fotografií a za zaslání. Bez vás by tato výstava nebyla.
Výstava bude otevřena do konce října.
Při vycházkách s družinou jsme v zahradě pozorovali ve vodní nádrži pulce skokana hnědého, u kterého právě probíhala proměna z pulce v žabičku (metamorfóza). V tomto období se potřebují malé žabičky dostat na souš, aby se neutopily.
Protože máme rádi čistý Želvák, uklízeli jsme po návštěvnících, kteří nevědí, že odpadky do lesa nepatří. Děkujeme, že nám pomáháte udržet pořádek.
Vybraní žáci 8. třídy, které učím zeměpis a dějepis, se zúčastnili IX. ročníku Euroasijského dne na Škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze.
Celý článek
Pertoldova 3373/51
143 00 Praha 12 - Modřany
naberanku@naberanku.cz
Pertoldova 3373/20
143 00 Praha 12 - Modřany
mspertoldova@naberanku.cz
Urbánkova 3374
143 00 Praha 12 - Modřany
msurbankova@naberanku.cz
K výboru 8
143 00, Praha 12 - Točná
mstocna@naberanku.cz