Turnaj mladších žáků v házené

Publikováno: 27. 4. 2017, Autor: Martina Jesenská

Dne 12. dubna se odehrálo obvodní kolo chlapců Prahy 12 v házené na ZŠ Rakovského, kde samozřejmě nechyběl tým naší školy. Utkání se hrála venku a bohužel počasí nám moc nepřálo. Turnaje se zúčastnily ZŠ Rakovského, ZŠ Angel, Klasické gymnázium Modřany a náš největší rival ZŠ TGM.


Všechny školy hrály v pětičlenné skupině, ze které pouze jedna postupovala do dalšího kola. Nebyli jsme za favority, i takové 3. místo by pro nás bylo dobré umístění. Nicméně hned v prvním zápese se žáky ze ZŠ Rakovského dali naši hráči na tuto metu takříkajíc zapomenout. Soupeř sice dal první gól, ale pak už ho náš tým rozdrtil v poměru 7:2. V dalším zápase jsme se utkali se ZŠ Angel. To už byl těžší souboj, přesto jsme tento duel zvládli a vyhráli 3:1.

Třetí zápas jsme hráli se studenty z Klasického gymnázia Modřany, kde už jsme byli za jasného favorita a tuto roli jsme také potvrdili výhrou 6:0, i když začátek nebyl vůbec jednoduchý. Pak už nás čekal poslední zápas se žáky ZŠ TGM, se kterými jsme se díky všem dosud vyhraným zápasům utkali o postup. Mužstvo TGM bylo považováno za nejsilnější, ale to nás nijak nerozhodilo. Díky skóre nám stačila na postup i remíza. Hned z kraje zápasu jsme dostali nešťastný gól, když náš brankář smolně neudržel míč před brankovou čárou. Potom jsme se ale rozehráli a nakonec jsme toto utkání překvapivě vyhráli 4:2 a podařilo se nám fantasticky postoupit do dalšího kola!

Viktor Bosák, 8.A

Fotoreportáž z turnaje od Davida Schwarze z 8.A najdete na stránkách školní redakce RedBer.