Vánoční bazárek 2018

Publikováno: 07. 1. 2019, Autor: Kateřina Žežulková

Děti ze čtvrtých tříd i tentokrát na sklonku roku uspořádaly dobročinný bazárek v obou tělocvičnách naší školy.


Prodávalo se vánoční cukroví, křížaly z jablek, různé koláče a buchty, ale i oblíbený popcorn. Spousta dětí také prodávala své výrobky, ale největší zájem byl opět o hry, hračky a knihy.

Všichni vědí, že peníze utržené z této akce jdou na dobročinné účely. To dětem dělá stejně velkou radost jako nakupování samotné. Výdělek každým rokem stoupá, a tak i letos trháme rekordy. Na letošním vánočním bazárku se vydělalo 34000 Kč. Je zvykem tuto sumu rozdělit, aby peníze pomohly na více místech. Letos budeme posílat do Indie na naši kamarádku Gangothri 4900 Kč. Dokázali jsme ji podporovat po několik dlouhých let a umožnili jsme jí dostudovat základní školu. Děti v různých zemích světa můžete podpořit i vy třeba právě prostřednictvím Arcidiecézní charity Praha.

Na Dobrého anděla přispíváme také již několik let a každá třída si letos aktivní účastí na bazárku vyslouží svoji samolepku Dobrého anděla. Nadaci Dobrý anděl posíláme letos 10000 Kč.

Zbývajících 19100 Kč předáme našemu Spolku rodičů na zlepšení prostředí v naší škole. Spolek se letos rozhodl vyzdobit schodiště školy naučnými polepy, takže se děti budou učit i při běhání po škole.

Ráda bych touto cestou i letos poděkovala organizátorům, dětem i všem pedagogům, kteří se bazárku zúčastnili. Díky také všem rodičům i prarodičům, kteří celou akci finančně podpořili a pomohli dětem s přípravou.