Večerní putování za skřítky

Publikováno: 03. 12. 2016, Autor: Marcela Lazurková

29. listopadu navečer pozvali skřítci, kteří bydlí v naší škole, děti a dospěláky na večerní putování školou. Skřítci si připravili pro děti zajímavé úkoly. Snílek i když spící, Foukálek, Chytrolín a Prďouch se dětem i ukázali.


Putovníčci putovali po celé škole s baterkami, protože skřítci své úkryty opouštějí až po setmění. Na skřítkovské vrátnici dostali skřítkovský záznamníček. A hurá na putování a hledání. U Ťukálka natloukli hřebík do prkna, Nezbeda připravil úkol s lupou. Chytrolín dal dětem hádanku, Všudebyl prověřil znalosti ze zeměpisu. Do školy se přišli podívat i skřítci z Večerníčků, Podzimníček připravil listovou poznávačku, Ochutnávač měl v kuchyňce 3 lahvičky s bílým obsahem a nechal děti hádat, do které co dal. Světýlko přinesl kouzelné světýlko. Hmatálek schoval různé předměty do krabice, do které děti strčily ruku a poznávaly je. Buchty s otázkami měl ve své třídě skřítek Honza. Kapesníček si přál mít víc kapesníčkových kamarádů. A Foukálek rozdával balonky, ale za heslo, které bylo napsané v temném tunelu. V tvořivé dílně se kreslilo, u Nešiky se hledalo. Umyvadelníček, Odpadníček a Záchodníček se neukázali, ale dětem nahráli zvuky ze svých úkrytů.
I matematiku si skřítci připravili, najít všechny skřítky ve třídě a spočítat jim knoflíky, samozřejmě jen se světlem baterky, nebylo vůbec jednoduché. Stačilo projít 7 skřítkovských stanovišť a putovníčci se mohli vydat do cíle, ale většina dětí prošla všech 20.

Děkujeme všem 134 velkým putovníčkům, kteří doprovodili při večerním putování školou 174 malých putovníčků. Děkujeme za pomoc Spolku rodičů Na Beránku.

Těšíme se na vás na další společné akci. 

Barevní skřítci z družiny