Začít spolu - články

Článek

České Vánoce

Děti ze žlutého a modrého oddělení na vánoční besídce ukázaly některé předvánoční a vánoční zvyky. Na jevišti diváci viděli Barboru, Mikuláše, čerty, Ambrože, Lucie, anděly, pastýře, Marii s Ježíškem a Josefem. Podívejte se na krásné fotografie Petra a Štěpána Pokorných. Po vystoupení se diváci občerstvili ovocným salátem, který pro ně připravily děti, prohlédli si vánoční výstavu a navštívili i vánoční trhy.

18. 12. 2016
Číst Více
Článek

Jak se slaví Vánoce u nás a ve světě

Děti z růžového, fialového, žlutého a modrého oddělení byly na zajímavém vyprávění  „Jak se slaví Vánoce u nás a ve světě“.  A co se dozvěděly?

17. 12. 2016
Číst Více
Článek

Vánoční trh

Ve středu 14.12. bylo v prostorech školní družiny živo ještě víc než obvykle. Spolek rodičů Na Beránku zde totiž pořádal Beránčí vánoční trh. Rodiče s dětmi napekli cukroví a připravili další laskominy sladké, slané i tekuté :-). O množství zajímavých výrobků se zasloužily děti ze tříd prvního stupně programu Začít spolu a školní družiny. Výtěžek z akce bude použit na obnovu přírodní učebny.

17. 12. 2016
Číst Více
Článek

Harfissimo Na Beránku

Harfy zněly v naší škole celý den  8.12.2016. Dopoledne pro žáky z Montessori,  Začít spolu i II.stupně, odpoledne pro Monteklub a v podvečer pro rodiče a přátele školy.  Realizace tohoto náročného programu byla možná jen díky projektu ZE MĚ MY, jehož byla letos naše škola koordinátorem.

16. 12. 2016
Číst Více
Článek

Listopad v 2.C

Přestože jsme ve škole, dávno už nesedíme jen v lavicích!

15. 12. 2016
Číst Více
Článek

Moje třída 5.A

Moje třída je dobrá v tom, že se všichni máme docela rádi. Výhody jsou, že hodně spolupracujeme, že jsme všichni zvyklí pracovat spolu a máme skvělou paní učitelku. Nevýhodu máme jenom jednu a to je, že je nás ve třídě moc, protože je nás 26. Super je, že navštěvujeme různé akce a výstavy. Naše třída je prostě super.

Kristýna Lustiková

13. 12. 2016
Číst Více
Článek

V keramické dílně

Děti z bílého oddělení tvořily stínítka na svíčku. Práce je velmi bavila a už se těší na hotové výrobky.

Ivana Ranglová

08. 12. 2016
Číst Více
Článek

Oznámení školní jídelny

Oznámení školní jídelny k závěru kalendářního roku

08. 12. 2016
Číst Více
Článek

Canzonetta d´Angelo - Vánoční koncert

Všechny Vás srdečně zveme na vánoční koncert, kde účinkují i děti z pěveckého kroužku Evy Štruplové. Koncert se koná 13.12. od 16.30 v aule školy. Zpříjemněte si předvánoční čas s krásnými vánočními písněmi a koledami.

07. 12. 2016
Číst Více
Článek

ZE MĚ MY - Vernisáž výstavy

Děkujeme všem účinkujícím, žákům, učitelům a zástupcům zřizovatele za vytvoření příjemné atmosféry při vernisáži výstavy festivalu ZE MĚ MY - umění spojuje, která proběhla na naší škole v úterý 6.12.

07. 12. 2016
Číst Více
Článek

Vzpoura úrazům

Jedenáctého listopadu  se 5.A,B,C a 2.A zúčastnili besedy " Vzpoura úrazům".

V tomto projektu usilují tělesně postižení lidé o to, aby nás upozornili a tím i ochránili před zraněními, která by nám mohla poškodit míchu jako jim.

06. 12. 2016
Číst Více
Článek

ZE MĚ MY - Ukázky z dílen

Naše škola byla letos koordinátorem festivalu ZE MĚ MY - Umění spojuje. Festival se konal v rámci projektu "Integrace cizinců ze zemí mimo EU se specifickým zaměřením na integraci dětí a mládeže v MČ Praha 12 v roce 2016" za finanční podpory ministerstva vnitra ČR.

05. 12. 2016
Číst Více
Článek

Vánoční výstava

Od 13. do 19. 12. proběhne v prostorech školní družiny tradiční Vánoční výstava. Vystaveny budou výrobky dětí ze školní družiny, moteřských škol Točná a Pertoldova a také z keramického kroužku DDM Monet.

05. 12. 2016
Číst Více
Článek

Listobraní

Hrabali jsme v listopadu listy, které padaly z lip, platanů, lísek, dubů,….. , a uschlou posečenou trávu.
Kolik jsme toho nahrabali? Podívejte se :).

04. 12. 2016
Číst Více
Článek

Vánoční strom na Sofijském náměstí

1.12. se poprvé rozsvítil vánoční strom na Sofijském náměstí. Děti z VIII. a X. oddělení školní družiny a výtvarného kroužku chtěly být u toho.  Zazpívaly si tam koledy, některé byly i na podiu. Viděly krásná taneční vystoupení.  Chutnal jim i trdelník a sladké vafličky. Největší radost jim udělal pohled na rozsvěcování vánočního stromu.

04. 12. 2016
Číst Více