Zdroje vzdělávání

Publikováno: 15. 3. 2020, Autor: Administrátor

Vážení rodiče, milí žáci, přinášíme rozcestník on-line nástrojů. Přehled bude postupně doplňován.


Nakladatelství Fraus

Nakladatelství FRAUS uvolnilo všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy pro všechny žáky zdarma. Pro domácí procvičování rodičů s žáky je také plně k dispozici portál Škola s nadhledem, který je též zdarma.

Nakladatelství Nová škola

Kterékoli multimediální interaktivní učebnice mohou žáci využívat zdarma po dobu 30 dní. Pokud by uzavření škol trvalo déle, volně bezplatná licence bude prodloužena do 30. 6. 2020. Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou k dispozici výuková videa obsahující výklad ke každému cvičení z učebnic.

EMA

EMA je katalog digitálních vzdělávacích zdrojů. Soustředí databázi odkazů na digitální vzdělávací zdroje s otevřenou licencí z různých portálů a webů. Zdroje jsou řazeny dle jejich oblíbenosti i kvality.

Khanova škola

Vzdělávací portál sdružující více než 3000 videolekcí k různým vzdělávacím předmětům zdarma. Umožňuje bezplatné online lekce, kurzy a cvičení. Vše je v angličtině opatřeno českými titulky. Dostupná je i česká mobilní aplikace.

Otevřené vzdělávání

Tato stránka sdružuje odkazy na řadu zajímavých výukový zdrojů (materiály, weby, videa), které jsou volně dostupné (otevřené).Inkluzivní škola

Inkluzivní škola

Nabízí celou řadu dokumentů a doporučení, jak s žáky pracovat a nabízí materiály pro práci v mnoha předmětech od českého jazyka, přes matematiku, dějepis, občanskou výchovu až po fyziku a chemii.Web slouží především pro podporu vzdělávání žáků, jejichž prvním jazykem není čeština, ale je využitelný pro všechny žáky.

SCIO

Do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut. Jako rodič klikněte sem, jako učitel sem.

Isibalo 

Platforma je zaměřena na výuková videa z matematiky, fyziky a cheme. Web nabízí srozumitelně vysvětlenou látku ve videích, ale i příklady na procvičení.

Školákov 

Skvěle využijete portál pro žáky prvního stupně.

Matematika in, Gramar.in, Geograf.in

Matematiku pro 1. - 9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in, češtinu Gramar.in (1. - 6. ročník základní školy) a zeměpis Geograf.in.

Nabla.cz

Nabla.cz se zaměřuje na biologii, fyziku, matematiku, češtinu, chemii a programování.

Nakladatelství Alter

Nakladatelství Alter nabízí zdarma elektronické verze vybraných učebnic.

Jazyky on-line

Portál zaměřený na podporu výuky cizích jazyků.

Programalf

Přístup zdarma ke všem interaktivním testům pokrývajících učivo základní školy. Univerzální kód školy: ucimesedoma