Zimní olympijské hry Na Beránku 2018

Publikováno: 04. 3. 2018, Autor: Marcela Lazurková

12. února byl slavnostně zapálen olympijský oheň. První den her se děti z fialového, modrého, růžového a žlutého oddělení sešly na první disciplíně – přenášení sněhových vloček. Druhý den družstva poměřila své síly ve vajíčkové štafetě.


Ve středu se dětem biatlon moc líbil. Při této disciplíně si užili i rozhodčí. Museli pozorně sledovat střelbu kuličkami a pak vše dobře vypočítat. Ve čtvrtek každá družina vymyslela 2 otázky pro další oddělení družiny a hlavně pak na otázky správně odpověděla. V pátek jsme sledovali v přímém přenosu rychlobruslení naši Martinu Sáblíkovou. V pátek si zasoutěžily všechny děti v disciplíně hoď a shoď. V sobotu a neděli jsme odpočívali. V pondělí 19.2. pro nás Tadeáš a Marek přichystali Olympijskou diskotéku. Tento den nám naši krasobruslaři předvedli svůj krátký program s předepsanými prvky. V úterý se básnilo. Hokejové nájezdy byly velice napínavé a ve čtvrtek jsme konečně vytáhli boby a zapřáhli do nich naše pejsky.

V pátek 23.2. byly naše hry slavnostně ukončeny. Všichni sportovci i diváci dostali krásné medaile v barvě svého oddělení.

Těšíme se na další olympijské hry.