Adopce na dálku

Žáci i učitelé naší školy již několikátým rokem podporují indické děti v jejich studiích. Děti v Indii mají státem placenou školu pouze do čtvrté třídy a pak je většina kluků a holčiček z nemajetných rodin nucena nastoupit do práce nebo žebrat. V minulých letech jsme podporovali Jeethana Paise, s kterým jsme byli ve stálém kontaktu, psali jsme si dopisy v angličtině, posílali fotografie a obrázky. České děti se díky korespondenci dozvídají, jak se žije v Indii, což je pro ně mnohdy velmi překvapivé a zajímavé. Jsme pravidelně informováni také o prospěchu dětí. Jeethan už svou školní docházku zdárně ukončil, pro další roky si děti hlasováním zvolili novou kamarádku, s kterou budou komunikovat. Děkujeme tímto všem, kteří přispívali na Jeethanova studia a kteří se do projektu zapojí i nadále.

Naše kamarádka z Indie

Jmenuje se Gangothri a narodila se 6. května 2002. Je to bystrá, nadaná a příjemná holčička. O školu má opravdový zájem, tak ji rádi v jejím studiu podpoříme. Její rodina je velká a je v ní plno lásky. Na placení studia svých tří dětí ale nemají rodiče dost finančních prostředků.

Vždy v prosinci probíhá na naší škole dobročinný bazárek pro děti z 1.stupně. Jeho výtěžek je odesílán na podporu naší kamarádky. Pokud budete chtít i v tomto školním roce přispět, sledujte webové stránky školy. Koordinátorem projektu je paní učitelka Kateřina Žežulková. Děkujeme.

Projekt adopce na dálku probíhá ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha.

Článek na webových stránkách MČ Praha 12 napsala Barbora Sedláková, žákyně naší školy.