Elektronická žákovská knížka

Publikováno: 03. 9. 2020, Autor: Administrátor

Vážení rodiče, naše škola využívá pro komunikaci s rodinami žáků programu s prvky Začit spolu elektronickou žákovskou knížku.


Vstup do webové aplikace žákovské knížky najdete na adrese https://naberanku.bakalari.cz.

Doporučujeme při práci s elektronickou žákovskou knížkou využívat přístup přes webový prohlížeč. Mobilní aplikace neobsahuje všechny moduly programu a na některých zařízeních nefunguje spolehlivě. 

Rodičovský přístup

Po zavedení kontaktního e-mailu rodiče do sytému (provede škola), je možné si postupem podle níže uvedeného návodu (přes zapomenuté heslo) vygenarovat rodičovské přístupové údaje, které Vám přijdou na zmíněnou e-mailovou adresu. Škola zadá do systému e-mailovou adresu, kterou jste uvedli do žádosti o přijetí dítěte do školy. Obdobně postupujte i v situaci, že jste heslo zapomněli. Škola nikdy nemění hesla pro vstup zákonných zástupců a nemá možnost je zjistit.

Pokud se Vám první přihlášení nedaří a objeví se hláška, že uvedená e-mailová adresa nebyla nalezena, kontaktujte školu prostřednicvím třídních učitelů, kterým sdělíte přesnou e-mailovou adresu nejlépe elektronicky, aby nedošlo k chybnému přepisu adresy. 

Návod pro získání přístupovových údajů pro zákonného zástupce

Pokud máte ve škole více dětí, budete do systému přistupovat pod stejnými přihlašovacími údaji. Je potřeba si podle níže uvedeného návodu nastavit propojení účtů dětí. 

Návod na propojení účtů ve webové aplikaci - do školy chodí sourozenci.

Žákovský přístup

Žáci od 2.ročníku obdrží své přihlašovací údaje od svých třídních učitelů až po prvním přihlášení zákonných zástupců.

Prosíme, nepoužívejte ke vstupu do aplikace žákovské přihlašovací údaje, ty jsou určeny výhradně žákům. Uživatelská práva rodičů v elektronické žákovské jsou mnohem větší a v rodičovském účtu jsou navíc zprávy které jsou určeny jen rodičům, v žákovském účtu nejsou viditelné.

Jak nastavit silné heslo

Jak by mělo vypadat kvalitní heslo pro školní informační systém?

- má minimálně 8, lépe však 14 znaků
- obsahuje malá i velká písmena, číslice a speciální znaky
- není snadno uhodnutelné (jako je jméno vašeho mazlíčka)
- není snadno zjistitelné (takže ne datum vašeho narození)
- neobsahuje běžnou posloupnost znaků (žádné 12345, abcd apod.).