Advent ve 3.A

Publikováno: 25. 1. 2018, Autor: Dana Smíšková

Vyráběli jsme adventní strom. Každé centrum vyrábělo něco na stromeček. Byli jsme se třídou v Černém divadle. Moc se nám to líbilo. Po Černém divadle jsme šli na trhy. Mohli jsme si tam koupit, co chceme. Jeli jsme na výstavu Josefa Lady. Ta se odehrávala v Tančícím domě.


Připravovali jsme ve třídě besídku. Uklízeli jsme celou třídu. Ve třídě jsme dělali vánoční dílny. Vyráběli jsme: pečený čaj, zapichovátko, držátko na ubrousky a vystřihovánku na okno. Na výstavu betlémů jsme jeli vlakem na Karlštejn. Viděli jsme největší betlém v České republice.

Gábinka Vopalecká a Elenka Kojecká

Dělali jsme adventní strom, aby nám to rychle utíkalo. Každý musel přinést jednu krabičku, ve které byli dárky. Šli jsme do divadla na Kouzelnou ulici. Na konci jsme si to mohli zkusit. Po Černém divadle jsme šli na vánoční trhy a mohli jsme si tam něco nakoupit. Jeli jsme na výstavu Josefa Lady do Tančícího domu. Potom jsme šli na vyhlídku. Pak byly adventní dílny. Na dílnách jsme vyráběli krásné výrobky. Vyráběli jsme: držátka na ubrousky z brček, zapichovátka do květináče, vystřihovánky na okno, pečený čaj. Byli jsme na výstavě betlémů a bylo to krásné. Byl tam největší betlém v ČR. Všichni si museli vymyslet dárek pro kamarády. Celá třída si vymyslela nějaký program.

Hanka Stodůlková a Petra Čmakalová

Ve třídě jsme vyrobili adventní strom. A v malých krabičkách jsme přinesli dárek. Šli jsme na vystoupení do divadla. Vystoupení se jmenovalo Ulička plná kouzel. Po divadle jsme jeli na vánoční trhy. Byly tam vánoční obchůdky. Jeli jsme na výstavu Josefa Lady do Tančícího domu. Až skončila výstava, šli jsme na vyhlídku. Šli jsme do školy a měli jsme vánoční dílny a vyráběli křehké věci: čaj, zapichovátko do kytky, držátko na ubrousky, vystřihovánky. Jeli jsme vlakem na Karlštejn. Byla tam výstava betlémů. Byl tam největší betlém, některé hráli, některé byly z perníku. Zítra - v pátek - máme třídní besídku. Všichni přinesou dárky pro toho, koho si vylosovali a každý má nějaký program.

Ráďa Mikušková a Kája Prokšová