Ze života školy

Článek

Zvídaví čtvrťáci

Druhý týden v červnu se 4.C byla podívat v Hrobech. Vyháněli jsme ovce na pastvu, stříhali vlnu a hráli různé hry.

26. 6. 2018
Číst Více
Článek

Hraví čtvrťáci

Městská část P12 připravila pro děti Den dopravy. Prohlédli jsme si  vybavení záchranky, policejního vozu, posadili se na policejní motorku. Některé děti si zkusily jízdu zručnosti na kole. Nejzajímavější atrakcí byly "alkoholové brýle". Celý den se vydařil.

26. 6. 2018
Číst Více
Článek

Kuličkový turnaj Na Beránku

Kuličkový turnaj se líbil i dětem  z červené, fialové a šedé družiny.

26. 6. 2018
Číst Více
Článek

Den dopravy

Dobrodružný den plný napětí prožily děti ze 4.D u Viničního domku, kde probíhal Den dopravy.

20. 6. 2018
Číst Více
Článek

Tvořiví čtvrťáci

4.C začala poslední měsíc školního roku v dílnách ZŠ Zárubova. Žáci řezali, pilovali, brousili, hladili a lepili. 

20. 6. 2018
Číst Více
Článek

Poznávací zájezd do Anglie

Žáci 8. a 9. tříd se v květnu zúčastnili školního zájezdu pod názvem „To nejhezčí ze srdce Anglie“, který naplnil naše očekávání. Naše cesta vedla přes Německo a Francii. Do Anglie jsme se dostali trajektem přes kanál La Manche.

20. 6. 2018
Číst Více
Článek

Kuličkový turnaj s Monetem

Kuličkový turnaj si nemohly nechat ujít ani děti z oranžového, bílého a hnědého oddělení školní družiny.

15. 6. 2018
Číst Více
Článek

Ovečky a 4.D

Děti ze 4.D si moc užily zážitkový eko-program od spolku Ábel, zaměřený na pastvu ovcí. Děti se seznámily s historií chovu ovcí a koz i např.s tím, jak se v dnešní době udržují pražská chráněná území. Viděly, jak se ovce stříhají a odnesly si domů chomáčky nezpracované vlny.

14. 6. 2018
Číst Více
Článek

100 let na Šumavě

Děti ze 3.B strávily krásných šest dní na Šumavě. Navštívily památná místa, kde se prostřednictvím herních aktivit seznámily s tím, jak se zdejší život a příroda během století změnily.

Vlaďka Zemanová

14. 6. 2018
Číst Více
Článek

Projekt Staleté kořeny ve 4.D

Děti se seznámily s projektem Staleté kořeny a zhlédly pořad o T. G. Masarykovi a vzniku Československa. Dozvěděly se mnoho nového a nakreslily portrét prvního československého prezidenta.....

13. 6. 2018
Číst Více
Článek

Informace strávníkům k závěru školního roku

Odhlášky obědů žákům 9. ročníku a těm, kteří ukončí školní docházku na naší škole, je možné provádět do 22. června 2018.

13. 6. 2018
Číst Více
Článek

Dřevěná dílna a 4.D

Poslední květnový den vyrazily děti ze 4.D do ZŠ Zárubova, kde je čekala práce se dřevem v opravdové dílně. Mnohé děti poprvé držely v ruce pilu, rašpli, pilník, pracovaly se svěrákem a vyráběly dřevěné předměty. Děti to moc bavilo a dvou hodinách práce nechtěly končit.....

12. 6. 2018
Číst Více
Článek

Bezpečné cesty do školy

Díky iniciativě rodičů ze Spolku rodičů Na Beránku a Spolku Montessori cesta se naše škola zapojila do projektu Bezpečné cesty do školy občanského sdužení Pražské matky. 

12. 6. 2018
Číst Více
Článek

Dětský den v Thomayerově nemocnici

Cílem dětského dne v Thomayerově nemocnici, kam se vypravily děti z 1.B a dalších prvních tříd bylo, aby se  seznámily s jednotlivými prostředími, do nichž se během svého dětství, ale i pak dospělého života mohou někdy dostat.

11. 6. 2018
Číst Více
Článek

Vikingové ze 4.D

Krásný čas prožili stateční Vikingové ze 4.D na škole v přírodě v Mozolově. Zažili velká dobrodružství a vrátili se domů šťastní, zdraví a hodně unavení.....

11. 6. 2018
Číst Více