Fotbalová cesta po Praze skončila

Publikováno: 20. 3. 2016, Autor: Lukáš Vlček

Dne 16.3.2016 se naše škola zúčastnila finálového turnaje Dětského fotbalového poháru. Do této fáze turnaje jsme se probojovali v předchozích měsících.


14 turnajů, které hostilo 5 pražských sportovních hal a tělocvičen. 84 zúčastněných týmů, 67 přihlášených škol, ze kterých vzešla osmička finalistů. A my mezi nimi.

Už od počátku jsme se bohužel potýkali s nezdary, poněvadž jsme přišli o brankáře a na tomto postu jsme byli nuceni experimentovat.

První zápas jsme sehráli s výběrem ze ZŠ Slivenec, tento zápas jsme zvládli 2:1. V druhém utkání jsme se setkali s pozdějším vítězem turnaje ZŠ Vinoř, kterému jsme bohužel podlehli 5:3. Bohužel jsme začali hrát až příliš pozdě a branky jsem začali dávat až v posledních minutách utkání. Posledním soupeřem ve skupině nám byla ZŠ Květnového vítězství. Tato škola byla lepší a zaslouženě vyhráli v poměru 3:1. Tímto zápasem jsme byli odsouzeni k boji o celkové 5. místo na turnaji. Na tento zápas jsme si nachystali pár změn v sestavě, avšak tížený gólový úspěch to nepřineslo. Při pokutových kopech jsme byli úspěšnější, a tak jsme mohli pozvednout nad hlavy pohár za 5. místo.

Před kluky opravdu směkám, protože jsme porazili v průběhu naší účasti na tomto poháru i týmy, které se profesionálními fotbalisty jen hemžily. Totéž se o nás z většiny říct nedalo. Tým ve složení: Honza Pavlík, Martin Junek, David Vilkner, Tomáš Hejda, Vašek Nevole, Adam Burda a Fanda Drábek ukázal, že hrát v nějakém klubu neznamená všechno, že  týmovost, pečlovost a chuť po vítězství je mnohdy mnohem víc.

Kluci si odnesli plno zážitků, měli možnost se setkat s ligovým fotbalistou Danielem Tetourem, který reprezentuje Duklu Praha v české nejvyšší soutěži. Tento profesionální fotbalista je také patronem tohoto turnaje pro rok 2016. Malí fotbalisté se s ním rádi vyfotili a dostali podepsané plakáty a podpisové kartičky. Doufám, že pro většinu kluků to je zážitek na celý život.

Organizace byla na solidní úrovni, a proto už teď se těšíme na naší účast v příštím roce.

Zvláštní poděkování patří Filipu Jakubíkovi ze třídy 2.D, který nám pomohl v kole semifinálovém do finálového turnaje, když tým skolila chřipka a i přes tento handicap, jsme měli možnost se ve finále ukázat. Dále bych rád poděkoval panu Pavlíkovi, který s námi objel všechna tři kola a podporoval naše malé fotbalové hrdiny.

Ve videu ze stránek Fotbal Praha můžete na několika záběrech vidět i naše reprezentanty: