Mladí redaktoři hledají staré fotografie

Publikováno: 07. 4. 2020, Autor: Administrátor

Máte staré fotografie? Pošlete je na dobrou věc!


V Modřanech, ve školní redakci RedbeR, která pracuje při základní škole Na Beránku, totiž právě vzniká nová rubrika  žákovského zpravodaje s názvem Zrcadlovka. Učíme se v ní  pracovat s prameny, ověřovat informace, formulovat otázky a vůbec všímat si věcí kolem sebe. K tomu potřebujeme studijní  materiál v podobě fotografií či jiných archiválií, tipy na vypravěče starých příběhů a na věci, které jsou zdánlivě němými svědky dějů dávno minulých. A jestli se ptáte jak dávno minulých, tak je dobré vědět, že v našem žákovském týmu se věk pohybuje nejvíc mezi třinácti let až patnácti lety.

S první reportáží začínáme hned u naší školy. Zajímá nás třeba, jak se to stalo, že kaplička v Lipinách Na Beránku v roce 1988 zmizela, protože se ocitla nebezpečně blízko nově otevřené socialistické školy. Po Sametové revoluci se zázračně vrátila na své původní místo, mezi dvě lípy zasazené v roce 1936 na počest narození dvojčat v rodině místního sedláka pana Kopkána.

Uvítáme co nejvíce popsané fotografie i se zprávou, kde a kým byly nalezeny, abychom se mohli vydat po stopách starých příběhů. Umíme také zaslané materiály naskenovat a originály vrátit. Pište nám na elektronickou adresu: redakce@redber.cz nebo korespondenční adresu školy: ZŠ a MŠ Na Beránku, Pertoldova 3373, 143 00 Praha 12, k rukám Martiny Jesenské. Po otevření školy bude možné zanechat fotografie od 8.00 do 17.00 přímo ve vrátnici.

Předem děkují děti ze školní redakce RedbeR a Martina Jesenská, Adam Kratochvíl, Ivan Štěpka

Článek v Novinách Prahy 12 - strana 8