Pohádkový les

Publikováno: 27. 5. 2016, Autor: Marcela Lazurková

24. května se změnil les v Modřanské rokli pro 125 dětí z MŠ Pertoldova, MŠ Točná a MŠ Montessori v „Pohádkový les“.


Cesta do pohádky vedla přes úzkou lávku, po které děti opatrně přešly. Hned na ně čekalo překvapení. V Pohádkovém lese rostly místo kytiček bonbóny a barevné korálky.  A čekaly tu pohádkové bytosti, děti se s nimi spřátelily.
Princovi spočítaly skleněné kuličky. Lesní víly pomohly dětem překonat popadané stromy přes cestu a zatancovaly si s nimi taneček.
Piráti se dostali se svoji lodí do problému, ale s pomocí dětí vše zvládli.

Cesta vedla přes území obrů. I zde děti dokázaly svoji statečnost. Malý obr jim zapůjčil obří boty, se kterými se může přejít přes toto území. A představte si, když zasejete do správného květináčku semínka, zazpíváte písničku, vyrostou ze semínek lízátka, obrázky nebo zápisníčky.

U čarodějnic vylovily děti z lektvaru vzácný kámen a popleteným klukům pomohly srovnat pohádkové obrázky. Na konci cesty zazvonily na zvoneček a utíkaly vyprávět paním učitelkám, co všechno v lese viděly a zažily.

Děti ze školní družiny, které připravily „pohádkové úkoly“ měly radost, že se akce vydařila a líbila. Aby na tento den hned děti ze školek nezapomněly, dostaly od dětí z I. a IV. oddělení účastnické listy.