Příběhy našich sousedů

Publikováno: 28. 11. 2019, Autor: Administrátor

Ve středu 27. listopadu od 17 hodin se v Modřanském biografu uskutečnila slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů.


Projekt dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 12, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, které se odehrály na území České republiky. Do projektu Příběhy našich sousedů, který se na Praze 12 letos konal pod taktovkou Post Bellum a radnice městské části Praha 12 již podruhé, se zapojilo celkem deset žákovských týmů ze sedmi základních škol. Pod vedením svých učitelů zaznamenali pamětnická vyprávění žáci ze ZŠ T.G. Masaryka, ZŠ ANGEL, ZŠ Smolkova, ZŠ Na Beránku, ZŠ profesora Švejcara, ZŠ Zárubova a ZŠ Rakovského.

V průběhu šesti měsíců žáci nejprve natáčeli vyprávění pamětníků, dohledávali dokumentární materiály k jejich příběhům a absolvovali exkurzi v Archivu bezpečnostních složek. Ze shromážděných podkladů pak vytvořili vlastní dokumentární díla, která odborné i široké veřejnosti představili právě na slavnostní prezentaci.

V rámci slavnostního podvečera odborná porota posoudila zpracovaná díla žáků i jejich prezentace před publikem a nakonec z nich vybrala tři vítězné projekty. Výsledné dokumenty je možné zhlédnout na webu www.pribehynasichsousedu.cz.

Fotografie ze slavnostní prezentace