Dne 13. 6. jsme šli s družinami do tělocvičny, protože tam na nás čekali lidé z DDM Monet, kteří pro nás občas připravují různé zajímavé aktivity. Pak jsme se rozdělili na družiny a jeden namíchaný tým. Hned poté jsme začali usilovně pracovat na kuličkové dráze, která vedla až z tribun.
Dne 12. 6. 2017 se sešly všechny družiny, aby poměřily síly ve fotbalu. Letos probíhala utkání na dvou hřištích. V úvodu byl každému družinovému týmu přidělen soupeř. Dál nastupovali jenom vítězové z prvních zápasů. Potom už rozhodoval počet získaných bodů. Některé družiny měly velmi hlasité fanoušky. Chcete vědět, jak turnaj dopadl?
Děti z šedivé, růžové a modré družiny se dozvěděly mnoho zajímavých a důležitých informací. Vyzkoušely si resuscitaci na figuríně, poznávaly dopravní značky, prohlédly si vybavení a auto městské policie. Velké děti zaujaly alkobrýle a otočný simulátor autonehody.
Vyvrcholením soutěže sCOOL web byla odborná konference na téma školních webů dne 1.6., kde byly zároveň vyhlášeny výsledky soutěže. Naše webové stránky se umístily v kategorii B (plně organizovaných ZŠ) na krásném třetím místě.
Ve čtvrtek se v modré a žluté družině připravovaly neobvyklé bublinové roztoky podle návodů z dětských časopisů Mateřídoušky a Rozmarýnky.
O dřevinách z arboreta u naší školy družinové děti nejenom vytvořily krásné informační plakáty, ale vyzkoušely si je i poznat přímo v zahradě. Jak to dopadlo? Plný počet bodů získalo 6 družstev :).
Ve čtvrtek 25.5. 2017 se slavnostně otevíralo pískoviště pro děti ze školní družiny. Účast byla veliká, přišly všechny děti z družiny i čestní hosté, paní zástupkyně ředitele školy a pan ředitel.
V pondělí 22.5.2017 se fialová a růžová družina vydala do Modřanské rokle. Prozkoumali jsme tu budoucí rybník V Lipinách a část obnovené naučné stezky. Co jsme se dozvěděli? Jak vypadalo okolí, kdy a jak se rybník napustí, poznávali jsme listy stromů, ptačí budky a seznámili se s vlaštovičníkem větším a jeho účinkem na bradavice.
Dne 23.5.2017 pořádala modrá, žlutá a růžová družina akci s názvem Pohádkový les pro děti z mateřských školek. Pohádkový les by se neobešel bez pohádkových postav. Pohádkovými postavami se pro tento den tedy staly děti z družin. A tak byl k vidění např. princ Bajaja, skupinka hasičů či velmi početná skupina čarodějnic.
Napínavý kuličkový souboj mezi 8 družstvy se odehrál ve čtvrtek 18.5. Všichni bojovali s velkým nasazením, bylo to napínavé až do konce. Soutěžila červená, šedá a fialová družina.
Dne 9.5.2017 jsem se s modrou družinou vydali do Modřanské rokle. Naším cílem byla dobrodružná výprava na dno budoucího rybníka V Lipinách.
Cvrkání kuliček do důlku je velká zábava. Vypadá to jednoduše, ale opak je pravdou. Těch dřepů, co se musí udělat, a správně cvrnknout do kuličky, aby to nebylo moc nebo zase málo, není jen tak.
Určitě jste si všimli krásných a zajímavých plakátů o stromech z našeho arboreta v šatně I. stupně. Děti hledaly informace o stromech, kreslily a psaly.
Vy můžete soutěžit :). Stačí jen do 18.5.2017 vyplnit soutěžní lístky. Jsou také v šatně. Odpovědi naleznete na plakátech nebo se zeptejte dětí, rády Vám pomohou.
Také v zeleném a bílém oddělení školní družiny děti pálily čarodějnice.
Krásné odpoledne připravili deváťáci pro děti ze školní družiny. Po slavnostním nástupu, kde zazněly pokřiky každého oddělení, se začalo sportovat. Sportovní disciplíny se dětem moc líbily, na fotografiích jsou děti usměvavé nebo je vidět, jak soutěžení prožívají. Při slavnostním ukončení sportovního odpoledne děti poděkovaly deváťákům a byla předána tradiční odměna :).
Oddíl národní házené TJ Spartak Modřany pořádá nábor.
Celý článek
Pertoldova 3373/51
143 00 Praha 12 - Modřany
naberanku@naberanku.cz
Pertoldova 3373/20
143 00 Praha 12 - Modřany
mspertoldova@naberanku.cz
Urbánkova 3374
143 00 Praha 12 - Modřany
msurbankova@naberanku.cz
K výboru 8
143 00, Praha 12 - Točná
mstocna@naberanku.cz