Vánoce ve školní knihovně

Publikováno: 06. 1. 2017, Autor: Administrátor

Vánoční dárek dostala i naše školní žákovská knihovna. Nový koberec a malbu a hlavně spoustu nových knížek. Milovníci série Deník malého Poseroutky jistě ocení další dva díly: Výlet za všechny peníze a Staré dobré časy. Děvčatům se budou líbit dvě knihy ze série Zvířecí nemocnice: Zachraňte štěňátka a Ztracené hříbátko


Ve školní knihovně také nově objevíte i dva příběhy Darebáka Davida: Darebák David a jídlo a Darebák David čaruje. Pro mladší čtenáře jsou určeny dvě knihy o Aničce: Anička a její kamarádky a Anička a Velikonoce. Ti starší z vás si mohou přečíst autentický životní příběh německé narkomanky Christiany: My děti ze stanice ZOO. Se slavnými rytířskými legendami se můžete seznámit v knize Karel a rytíři.

Ti, kteří mají rádi fantasy se mohou těšit na celou první sérii Percy Jackson a Olympané: Zloděj blesku, Moře nestvůr, Prokletí titánů, Bitva o Labyrint a Poslední z bohů.

Děvčata potěší prvních pět dílů série Deníků Mimoňky: Příběhy z neslavnýho života, Příběhy neoblíbený pařičky, Příběhy netalentovaný pop hvězdy, Příběhy neohrabaný krasobruslařky a Příběhy nerozumný poradkyně

Jestli jste ještě neokusili nic ze světa fantasy, můžete klidně začít se sérií Hraničářův učeň. Určitě nebudete litovat. Ve školní knihovně je pro vás připraveno 12 dílů: Rozvaliny Gorlanu, Hořící most, Ledová zeměNositelé dubového listu, Výkupné za Eraka, Čaroděj na severu, Obléhání Macindawu, Králové Clonmelu, Halt v nebezpečíCísař Nihon-džinu, Ztracené příběhy a Královská hraničářka.

A aby byl seznam kompletní, tak musíme uvést, že knihovnu ještě obohatila série dalších výtisků sedmi knih Harryho Pottera. 

Pěkná nálož nových knih, co říkáte? Tak se těšte! Zatím ale musíte ještě chvíli vydržet, než se knihy zabydlí ve své zrekonstuované knihovně.