Veletrh cestovních kanceláří

Publikováno: 24. 2. 2017, Autor: Kateřina Žežulková

Žáci pátých tříd programu Začít spolu se společně zúčastnili projektu s názvem Veletrh cestovních kanceláří. Ve smíšených skupinkách napříč třídami si rozebrali země Evropské unie a zjistili o nich spoustu informací. Vyrobili si plakáty, vizitky a různé další prezentace své země a zamýšleli se nad tím, proč by bylo dobré tuto zemi navštívit.


Velkým zpestřením celé akce byla ochutnávka tradičních jídel a nápojů každé země. U některých cestovních kanceláří zněla i tradiční hudba.

Veletrhu se 16. 2. ve škole zúčastnilo velké množství rodičů, prarodičů i sourozenců a jejich cílem bylo hodnotit projev zástupců cestovních kanceláří a vybírat si zájezdy podle své chuti.

Celá akce měla obrovský úspěch u dětí, rodičů i pedagogů, kteří podvečerní akci navštívili. Chtěla bych touto formou všem zúčastněným poděkovat za podporu a účast. Není nad to, když děti podobná akce chytne a baví, jako tomu bylo na tomto projektu.

Kateřina Žežulková

Reakce dětí:

  • 5.A

Ferda – 16.2. byla akce cestovních kanceláří. V každé třídě byl jeden specialista na nějakou zemi EU. Ti se sešli, udělali stánek a snažili se prodat zájezd. Spolu s Adélou a Terkou jsme měli Irsko. Naše cestovní kancelář se jmenovala Ferdova rychlá CK. U Pavla měli dobré jednohubky a u Štěpána moc dobrou čokoládu. Akce se vydařila.

Nicol – Spolupracovali jsme jako tým. Prezentace byla podle mne úspěšná. Chci poděkovat všem, co se mnou spolupracovali, já bych to sama asi nezvládla. Hodně návštěvníků si u nás koupilo letenky, také si brali vizitky. Bylo to super!

Ivča – Můj dojem z naší spolupráce je dobrý. Všichni jsme se snažili, aby naše cestovka byla nejlepší. Myslím, že jsme naši zemi dobře prezentovali. Podle mne se to všem moc líbilo a máma s tátou byli také nadšení.

Kuba – Na veletrhu cestovních kanceláří jsem spolupracoval s Adamem a bylo to s ním v pohodě. Nečekal jsem, že Adam přinese tolik věcí. Když se odešel někam kouknout, tak jsem byl nervózní. Děkuju všem rodičům, kteří nám hodili žeton. Jednou k nám přišla nějaká znalka vína, poznal jsem to proto, protože si to víno prohlížela a čuchala k němu. Bavilo mě to.

Péťa – Akce proběhla proto, abychom se něco naučili o zemích EU. S Bárou, Vaškem a Kryštofem se mi pracovalo dobře. Báře bych chtěl poděkovat za to, že přišla, i když byla nemocná. Snědlo se u nás tři čtvrtě kila moučníku a prodali jsme hodně zájezdů. Moc se mi to líbilo.

Kačka – Já jsem přinesla poukázky a časopis Rumunsko, kukuřičky a jmenovky. Připravili jsme karbanátky a cuketové placky. Chtěla bych poděkovat všem, co se mnou spolupracovali a také paním učitelkám za to, že to vymyslely. Rodiče byli super za to, že přišli a udělali si na nás čas.

Matěj – Moje skupina byla super, hodně jsme spolupracovali. Každý z nás něco připravil. Byl jsem s Danem a Terkou. Terka hodně mluvila, protože do Maďarska jezdí. Myslím, že to byl úspěch. Máma mi hodně pomohla, takže jí děkuju za pomoc. Přišli i jiní učitelé a vychovatelky z družiny.

Jana – Myslím, že se to uskutečnilo proto, abychom se něco přiučili a abychom poznali nové kamarády. Moc se mi líbila spolupráce se Simčou a Emou. Všechno jsme spolu důkladně probíraly. Přinesla jsem hudbu a navrhla jsem, že budeme mít červená trika. Celé se mi to moc líbilo a jsem ráda, že se to uskutečnilo.

David – Na veletrh se nahrnula vlna rodičů a ti se ptali na různé věci a ochutnávali. Každý rodič si měl vzít tři žetony a dát je kancelářím, které se mu nejvíc líbily. Důležité bylo místo na chodbě, kde cestovka byla. Ti vepředu měli víc návštěvníků. Já jsem přinesl všechno až z Itálie, protože tam s rodinou často jezdíme.

Lukáš – My jsme měli Chorvatsko a myslím si, že jsme byli dobrý tým a že jsme si rozuměli. Chtěl bych poděkovat Lukasovi, protože myslím, že hlavně kvůli němu jsme byli úspěšní. Myslím, že u nás rodičům chutnalo skoro úplně všechno. Na veletrhu bylo všechno dobré a všechno se mi líbilo.

Marek – Zkusili jsme si, jaké to je lákat lidi a prodávat zájezdy. Přinesl jsem různé letáčky, francouzské knížky, hudbu a koláč. Myslím si, že jsme dobře spolupracovali. Povídali jsme hodně o Eiffelovce, o jídle, o moři a o lyžování. Byl to dobrý projekt. Ta příprava a spolupráce, to bylo super.

Áďa – V mojí cestovní kanceláři jsme byly samé malé holky a každá udělala kus práce. Moc bych chtěla poděkovat učitelkám a rodičům, co nám pomáhali. Moji rodiče říkali, že se nám to moc povedlo a že jsme na jejich otázky dokázaly odpovědět. Škoda, že jsem u cestovní kanceláře neměla židli, protože mě strašně bolely nohy. Celou noc jsem přemýšlela, jestli to mělo velký úspěch nebo ne.

Matyáš – Můj přínos byl: vlajka, povrch země a obložené chleby. Chtěl bych poděkovat rodičům a Valerii, že mi pomáhali.

Naty N. – Spolupráce byla super, všichni se snažili něco přinést. Děkuji všem, co dali kolečko Německu. Připravila jsem prezentaci na počítači. V mých myšlenkách to bylo divoké – pořád jsem na něco musela myslet. Například: Kolik máme koleček? Jak se daří ostatním? Stačí nám koláč? Bylo to moc fajn.

Štěpán Š. – Jeden kluk z naší cestovky byl v Nizozemsku a dost o něm věděl. Chtěl bych poděkovat Lukášovi, který o té zemi všechno vysvětloval. Hned nám zmizely pralinky, ale měli jsme úspěch s nápady na ubytování. Každopádně mě to bavilo a myslím, že se to líbilo většině dětí i rodičů.

Naty B. – Příprava na veletrh byla docela v pohodě, ale u prezentace jsem se trochu styděla. Moji rodiče potom říkali, že se to všem moc povedlo. Chtěla bych víc takových věcí.

Pavel – Seznámil jsem se s novými kamarády. Příprava byla namáhavá, ale líbilo se mi, že všichni něco přinesli. Prezentace byla dobrá, chci poděkovat mým rodičům a holkám, které mi pomohly. Návštěvy byly v pohodě, nenadávaly.

Jorika – Při téhle akci jsme se dozvěděli spoustu věcí o zemích EU. Na tuto akci jsem připravila spoustu letáčků, anglický čaj, vizitky, sušenky a ceduli. Chtěla bych poděkovat paním učitelkám, rodičům, klukům, kteří nám pomáhali s lavicí a Johance, která byla u stánku se mnou. Mojí sestře, tátovi i mně se to moc líbilo.

Tonda – Přinesl jsem pět litrů ayranu a plakát. Rozuměli jsme si a spolupracovali jsme. Když přišli rodiče, tak se to rozjelo. Měl jsem z toho dobrý pocit. Táta se vyptával, ale já věděl. Bylo to úplně boží, teď mám dobrý zážitek.

Kryštof – U nás všechno klapalo, jak mělo. Chtěl bych poděkovat Báře, protože toho pro nás udělala asi nejvíc. Ostatní kanceláře to měly hodně dobře vymyšlené. Prostě to bylo super.

Dorka – My jsme se dobře domluvili a všichni přinesli to, co měli. Rodičům se to moc líbilo, i všichni ostatní to chválili a chutnalo jim. Chtěla bych poděkovat mámě, že mi s tím pomohla. Byla to super akce, moc se mi to líbilo a poznala jsem spoustu fajn lidí.

Kristýna – Donesla jsem litevský sýr a přispěla několika zajímavostmi. Navrhla jsem, že budeme mít všichni černé tričko, abychom byli sladění. Příprava proběhla v pohodě a pak jsme se všichni dost zapojili a mluvili s lidmi. Můj táta si to docela užíval. Bylo to fajn.

Anička – Můj kamarád uvařil moc dobrý slaný koláč a já jsem musela přemáhat pokušení, abych ho celý nesnědla. Myslím si, že naše země (Slovinsko) to úplně prohrála, ale i tak mě to moc bavilo.

  • 5.B

Festival byl skvělou příležitostí k tomu, abychom našim mladším sourozencům ukázali, že škola je zábavná a že tu máme spoustu kamarádů i z jiných tříd. Že se tu konají zajímavé akce a umíme bez problémů spolupracovat. Že to rozhodně není horor J.

S kolegy z 5. A a 5. C jsem si padla do oka a budeme nadále kamarádi.

Taky bych chtěla poděkovat paní učitelce, že nám s tím tak radostně pomáhala.

Jsem moc ráda, že mi Festival umožnil poznat prima kamarády z ostatních pátých tříd. Naše spolupráce byla od začátku bezproblémová a společně jsme dokázali velkou věc a ukázali rodičům a učitelům, čeho jsme v dobrém slova smyslu schopni.

Z festivalu jsem si odnesl spoustu parádních zážitků a mnoho informací o zajímavostech a dobrotách ze všech koutů Evropy. Nejraději bych Evropu celou jednou procestoval.

Reakce rodičů i učitelů byly milé, stále se na něco ptali a já vím, že se od nás dozvěděli opravdu hodně poznatků.

Moje dojmy? V den konání jsem byla hrozně nervózní. Nejen při prezentování země, ale vlastně i při první schůzce se spolužáky z  5.A a 5.C. Postupem času jsme se začali bavit a spolupráce  byla fakt super. Kluci pomáhali a byli stejně nervózní jako já, takže jsme se cítili úplně stejně. Všechen čas a úsilí opravdu stálo za to.

Myslím si, že kdo se nás ptal, byl vždy spokojen s odpovědí. Alespoň se tedy každý usmíval a děkoval.

Příprava nám zabrala opravdu hodně času, všichni jsme se do poslední chvíle učili a nakonec jsme vše zvládli s dobrou náladou. V ten den jsem byla opravdu šťastná, byl to moc dobrý pocit.

Když k nám chodili rodiče, byla jsem klidná. Ale když přišel nějaký učitel, měla jsem šílenou trému.

Tuto akci považuji za nadměrně povedenou a určitě bych si chtěla někdy něco podobného zopakovat.

Lidé, kteří navštívili náš stánek, nám většinou dali žetonek a my jsme se jim odvděčili pěkným úsměvem, pozitivní náladou, hromadou informací a hlasitým „ díky“.

Jsem ráda, že jsme byli tak sehraná parta a všechno jsme to zvládli. Jediné, co mě asi zaskočilo, bylo to, že se mnohdy kolemjdoucí na nic nezeptal a vzal si jenom naši dobrotu.

Anička N., Adriana H., Adriana M., Terezka V., Lukáš K., Ema K., Lada S., Bára J.,

  • 5.C

Ema – Líbil se mi celý nápad cestovních kanceláří, to, že rodiče chodili a hodnotili. Přijde mi, že každý člověk může brát důvod tohohle jinak, protože důvodů bylo mraky. Seznámení, práce na kancelářích, procházení všech CK (cestovních kanceláří) atd.  Můj přínos pramení z mnoha věcí. Za prvé se mi strašně dobře pracovalo se Simčou a Janou -  to bylo super.  Za druhé mě samotná práce na Rakousku moc bavila. A za třetí mě strašně bavilo stát v té naší kanceláři a to vše nabízet.  Navíc jsem teď mnohem chytřejší. Vždycky mne potěšilo, když nás někdo pochválil, nebo dokonce hodil žetonek, to byl takový pocit, že všechno tohle není zbytečné a že se to všechno podařilo. No a jedna věta, spíš souvětí, na závěr: celý to bylo božský, všem to budu vychvalovat a rozhodně na to jen tak nezapomenu!!!

David – Návštěvy nám na to říkaly, že to máme hodně dobrý a jestli bychom nechtěli pracovat v cestovní kanceláři.

Zuzka – Návštěvníci si nás fotili a chválili, také nám dávali žetony, ale když nám dali víc než jeden žeton, tak jsme jim to vraceli. Také říkali, že jsme je přesvědčili o tom, že Španělsko je skvělá země.

Amélie – Reakce lidí na moji celkovou prezentaci byla dobrá: dvacet devět lidí si koupilo zájezd do Bulharska. Nejvíce se mi líbily cestovní kanceláře Česká republika, Německo, Chorvatsko a Řecko. Děkuji rodičům, že přišli.

Viktorie – Byla to úplně mega super akce a většině lidem se naše CK líbila. Děkuji paní učitelkám, jak to připravily, a děkuji všem návštěvníkům. Bylo to super!!!!

Terka L. – Moc mě to bavilo. Sice jsem byla nervózní, že to dopadne špatně, ale naštěstí to dopadlo dobře.  Přinesla jsem katalogy dětskou whisky (čaj) a kelímky.

Luisa – Kluci se ke mně chovali hezky a Štěpán, Lukáš přinesli jídlo (to bych já osobně nedokázala).  Já jsem vyrobila koruny ze zlatého papíru. Každopádně nám to dalo docela práci, ale na kluky bylo spolehnutí a jinak to bylo super.

Kája – Když viděli lidi naší prezentaci, tak byli docela překvapení, že jsme si s tím dali práci. Všechno bylo v pohodě až na nějakou paní, která ochutnala brynzu a řekla, že je to hnusné a šla k sousednímu stolu to zajíst, ale mně se to líbilo.

Dan J. – Přinesl jsem letáčky, referát a do přípravy jsem zapojil celou rodinu.  Nakonec příprava nebyla tak těžká, těžké bylo to ustát před rodičema. Návštěvníci byli nadšení, že i my děti toho víme víc, než oni. Moc jsem si to užil, konečně jsem se přestal bát publika.

Vašek – Museli jsme si udělat referáty, potom je přednést před třídou. Akci jsme pořádali proto, abychom dokázali zorganizovat sami všechno: jídlo, pití, různé papíry s popisem země, vlajky vizitky. Byl jsem dost ve stresu, že to nestihneme, ale nakonec to dobře dopadlo a vše jsme stihli. Z reakce lidí na naši prezentaci jsem byl dost překvapený, protože jsem nečekal, že jim bude jídlo, co jsme udělali, chutnat. Bylo totiž moc sladké (baklava). Mně se to osobně moc líbilo.

Vali – Byla to akce proto, aby si rodiče mohli vybrat dovolenou a byla to akce cestovních kanceláří. Děkuji za to, že jsem poznala nové lidi, myslím, že návštěvám se to moc líbilo. Bylo to moc pěkné a nějací návštěvníci by si možná vybrali Dánsko.

Bobeš – Udělal jsem Slovinský koláč s tvarohem, byl slaný, protože tam byla sůl. Příprava mi dala zabrat, a když jsem to měl hotové, tak jsem se to musel učit nazpaměť.  Nejčastěji jsem musel lidem říkat, co je to za koláč. Akce se mi líbila.

Terka V. – Veletrh jsme pořádali proto, abychom se více seznámili s dětmi ve vedlejších třídách a abychom se něco přiučili o různých státech Evropy. Pro tuto akci jsem přinesla pizzu a vodu. Reakce byla více pěkná, než negativní. Chtěla bych poděkovat paní učitelkám, za to, že jsme se mohli přiučit něčemu jinému a novému. Mamka s bráchou to moc pochválili. Chorvatsko i Dánsko si zasloužilo první místo.

Daniel M. – Já jsem vyrobil maďarskou vlajku, vizitky a pomáhal jsem lepit věci na zeď. Práce nebyla lehká ani tak moc těžká, ale byla to sranda. Dojmy na naši prezentaci byly kladné.  Děkuji paní učitelkám za to, že to uspořádaly. Bylo to zábavné a ponaučné.

Matěj – Náš veletrh cestovních kanceláří byl proto, abychom přilákali rodiče a abychom se skamarádili s „novejma  kámošema“ , naučili se vlajky. Bylo to těžké!  Jsem rád, že něco takového bylo, příště by mohl být veletrh ze všech zemí.

Janet – Byla to skvělá akce a pořádali jsme ji, aby měly děti víc kamarádů a abychom se z toho poučili. Návštěvy byly zvědavé, co jim povím. Hezky poděkovaly. Byly nadšení. Byla jsem šťastná, že tato akce proběhla.

Adam – Pořádali jsme to proto, abychom se něco přiučili a rodičům ukázali, co dovedeme. Práce na přípravě byla trochu složitější. Děkování patří všem, co se u nás zastavili, nebo nám přispěli žetonkem. Bylo to super!

Anna - Veletrh se uskutečnil proto, abychom se skamarádili s dětmi ze tříd A i B. Přinesla jsem koláčky, mapu, znak Prahy a udělali jsme vizitky. Lidé nám děkovali a já jim taky. Velice se mi to líbilo.

Áďa – Byla to akce, která nás měla něco naučit. Nejdříve mě to nebavilo, ale potom už začalo. Děkuju za všechny cestovky paní učitelkám, za to, že pro nás tu akci připravily.  Návštěvníci byli šťastní, takže já také a moc se mi to líbilo. Velkou radost jsem měla také z toho, že „kaposti“, jídlo, které jsem přinesla, moc chutnalo.

Andy – Mně se to moc líbilo, vizitky jsem připravovala asi tři dny a hodně lidí je chválilo i naší přednášku.  Já bych chtěla strašně poděkovat lidem, co přišli. Moje rodiče to chválili, líbilo se jim také Německo, Česko, Bulharsko, Chorvatsko.

Lukas – akce to byla o státech v evropské unii, pořádali jsme ji proto, abychom se dozvěděli, jak v různých zemích vaří, jestli se tam dá lyžovat nebo plavat v moři. Když jsme připravovali naší zemi – Chorvatsko, tak jsem měl pocit, že budeme 35., třeba. Poděkoval bych svému týmu:  Emě a Lukášovi, za to, jak pomáhali a přinesli ještě víc jídla a doplňků. Na konec jsme skončili první, možná je to proto, že jsme byli blízko vchodu, tak to asi většinou chtěli všichni hned ochutnat.  (Ale to nebyl ten hlavní důvod - „fritule“ byly vynikající – pozn.redakce).