Velký fotbalový úspěch osmi malých statečných

Publikováno: 25. 2. 2016, Autor: Lukáš Vlček

Dne 23.2.2016 se našich 8 statečných  fotbalistů z 1. a 2. tříd zúčastnilo Dětského fotbalového poháru, tentokrát již semifinále. Toto kolo se konalo na ZŠ Petřiny. Na turnaji jsme měli možnost poměřit síly se sedmi kvalitními soupeři, kteří postoupili ze základních kol. Týmy byly rozděleny do dvou skupin.

Kluci z naší školy ukázali velkou chuť, touhu po vítězství a týmového ducha. Ze základní skupiny se jim podařilo postoupit bez inkasované branky a zajistit si tak semifinále. V semifinále jsme se utkali s vítězem druhé skupiny ZŠ Hanspaulka. Tuto školu jsme porazili 3:1 a mohli jsme se těšit na finále. Ve finále jsme hráli s výběrem ze ZŠ Jižní. Tento zápas jsme bohužel nezvládli v poměru 4:2, projevila se především nezkušenost a únava. Vybojovali jsme tak krásné 2. místo  a vstupenku na finálový turnaj, který se koná 16. března opět v Petřinách.

Ve tvářích fotbalistů bylo vidět s jakou radostí přijímali z rukou pořadatelů ocenění. Klukům patří obrovská pochvala. Chlapci si odnesli plno zkušeností, které můžou využít v dalším kole. Někteří svými výkony tak zaujali, že byli osloveni pozorovateli z pražských fotbalových klubů.