Žádost o ošetřovné pro ZŠ - 3

Publikováno: 22. 3. 2020, Autor: Administrátor

Vážení rodiče,

přinášíme další informace, které se týkají ošetřovného.


Tyto informace navazují na článek uveřejněný dne 13. 3. 2020.

Z preventivních důvodů preferujeme zaslání potvrzeného formuláře elektronicky. Potvrzení Vám zašleme na základě Vaší žádosti v elektronické podobě (scan dokumentu). Podle informace z MPSV by tato forma měla zaměstnavateli postačovat.

Dále stanovujeme další termíny, kdy je možné si ve vrátnici školy po předchozím oznámení na e-mailovou adresu reditel@naberanku.cz vyzvednout potvrzení o uzavření školy v tištěné podobě:  PONDĚLÍ 23 3.2020 v 8:00 hodin, ÚTERÝ 24.3.2020 v 8:00 hodin, STŘEDA 25.3.2020 v 8:00 hodin. V následujících dnech bude možné si vyzvednout potvrzení v individuálním termínu po domluvě s ředitelem školy.

Ošetřovné bude nově možné čerpat podle tiskové zprávy MPSV pro děti do třinácti let. Změny ještě musí projít Parlamentem v režimu legislativní nouze. Zatím chybí adekvátní formulář, potvrzení Vám můžeme vystavit již v této době na stávajícím formuláři pro děti do deseti let, ovšem informaci, zda bude tento formulář akceptován i pro děti starší deseti let, nemáme. Doporučujeme tedy vyčkat, ošetřovné bude vypláceno i zpětně.

J.Soukup