Začít spolu - články

Článek

3.třídy - pomazánky

V rámci "Center aktivit" třetí třídy vyráběly pomazánky. To, jak se povedly, je patrné z toho, že moc fotek hotových výrobků není, neb než se fotograf vzpamatoval, byly snědeny.... Dětem se práce moc líbila a všem moc chutnalo. I matematika, prvouka a čeština se jim pak řešila lépe.

25. 1. 2016
Číst Více
Článek

Ukládáme do šanonů - 4.C

Před vysvědčením si děti uložily pracovní listy do šanonů.

25. 1. 2016
Číst Více
Článek

Dárečky

V družině jsme vyráběli dárečky k zápisu pro naše nové kamarády. Snad jim udělají radost.

24. 1. 2016
Číst Více
Článek

PISA 2014/2015

V druhé polovině ledna 2016 nám dorazily předběžné výsledky šetření PISA.

24. 1. 2016
Číst Více
Článek

Mazlíčci v družině

V úterý v červeném oddělení nebyly jenom děti, ale i pes, kočka, křečíci, želvy, oblovka, morče a králík. Děti si s paní veterinářkou Junkovou povídaly, jak se o ně správně starat, čím je krmit, kde by mělo mít zvířátko umístěný pelíšek nebo klec. Pochopily, co jejich zvířecí mazlíček potřebuje, aby byl u nich spokojený.

23. 1. 2016
Číst Více
Článek

Solideo aneb půvab staré hudby

V pátek 15.1. se děti 1. stupně Začít spolu zúčastnily veselého koncertu dvou umělců z Děčína, kteří jim zahráli spoustu krásných skladeb starých mistrů. Jejich skupina se jmenuje Solideo podle malé čepičky, kterou nosili katoličtí duchovní.

21. 1. 2016
Číst Více
Článek

Registrace k zápisu do 1.tříd pro školní rok 2016/2017

Vážení rodiče,
zápis do prvního ročníku pro školní rok 2016/2017 proběhne v níže uvedených termínech. Z organizačních důvodů Vás žádáme, abyste vyplnili formulář registrace k zápisu do 20.1.2016.

PROSÍME O POZORNOST - REGISTRACE JE PRODLOUŽENA DO 24.1.2016.

20. 1. 2016
Číst Více
Článek

Přednášky o dopravní výchově

Ve dnech 11.-13.1.2016 proběhl na naší škole soubor přednášek o bezpečnosti a chování v silničním provozu.

18. 1. 2016
Číst Více
Článek

Seznámení s baletem

Modré oddělení školní družiny baletilo :). I když v tomto oddělení je více chlapců než holčiček, balet jsme si vyzkoušeli. Na DVD jsme si prohlédli, jak to dělají profesionální baletky a pak pod vedením baletky a lektorky DDM Monet v Modřanech Drahušky Lojdové jsme začali zkoušet.

17. 1. 2016
Číst Více
Článek

Recyklace papíru ve IV. a IX. oddělení

Růžové a žluté oddělení ve školní družině chtělo také vědět, jak je to s historií papíru, proč máme papírový odpad dávat do správného kontejneru a také si zkusili vyrobit ruční papír.

17. 1. 2016
Číst Více
Článek

Družina a bibliobus Oskar

Byli jsme se podívat, co Oskar vozí. V Oskarovi je spousta knížek, které si můžeme půjčit. Jezdí k nám každý měsíc před školu.

16. 1. 2016
Číst Více
Článek

Čtení pomáhá

Tento školní rok jsme se přidali k dobročinné akci Čtení pomáhá. Nemusíte se nijak výrazně angažovat, jako vytahovat nešťastníky z hořících budov či darovat peníze. Pouze a jen stačí, když se zaregistrujete na stránku Čtení pomáhá a vyplníte jednoduchý test o knize, kterou dobře znáte nebo je vaše oblíbená.

15. 1. 2016
Číst Více
Článek

Žákovská knihovna

Malý poseroutka

V listopadu do naší knihovny nově zavítaly Deníky malého poseroutky. Určitě pobaví svým humorným pojetím všechny generace. Doufáme, že Poseroutka zase pozvedne návštěvnost knihovny. Ne, že by věčně zela prázdnotou, ale mohlo by to být lepší. Většina dnešních dětí si ani nedokáže představit, jaké to je strávit volnou chvilku nad knihou. Ponořit se do děje a aspoň na chvilku zapomenout na všechnu moderní techniku. Knihovna je otevřená každé pondělí a středu o velké přestávce.  

14. 1. 2016
Číst Více
Článek

Vánoční bazárek, aneb jak můžeme pomoci tam, kde je to potřeba

V posledních letech se stalo tradicí, že děti z 1. stupně programu Začít spolu pořádají v prosinci vánoční bazárek. Prodávají tu své výrobky, hračky, knížky i občerstvení. Výtěžek z této akce má pomoci malé holčičce Gangothri v Indii, které již několik let přispíváme na studium. Naše škola už celé roky spolupracuje s Arcidiecézní charitou.

13. 1. 2016
Číst Více
Článek

Recyklace papíru

Víte, na co psali naši předci? Víte, kde vymysleli výrobu papíru? Tohle jsme se dozvěděli při výukovém programu o recyklaci papíru.

11. 1. 2016
Číst Více